留言板

Injektování portletu do článku?

Karel Teniska,修改在10 年前。

Injektování portletu do článku?

Junior Member 帖子: 68 加入日期: 12-6-26 最近的帖子
Zdravím , prosím Vás je nějaká možnost v článku prostřednictvím WYSIWIG editoru injektovat portlet ? Nezkoušel toto už někdo implementovat? Toto či něco tomu podobného? Děkuji

Petr
thumbnail
Ondřej Životský,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

Junior Member 帖子: 29 加入日期: 11-3-11 最近的帖子
Do článku je možné přidat iframe (nedoporučuji emoticon ) nebo URL odkaz.
Je možné implementovat vlastní placeholder, který se při zobrazení nahradí "čímkoliv".
Článek je možné provázat (Související položka) s jiným obsahem.... Určitá "vazba" je možná i kategorizací/tagováním.
V ložení portletu do článku je principielně špatně. Technicky by to asi šlo, ale nevidím důvod. Celkem to popírá koncept portálu, jak funguje, atd.
O co přesně ti jde?
thumbnail
Milan Jaroš,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

Expert 帖子: 268 加入日期: 08-8-18 最近的帖子
Poradit jsem nestihl, ale alespoň se vmísím do diskuse. emoticon Nepřijde mi, že by to nějak mělo popírat princip portálu. Vlastnost WYSIWYG editoru v SharePointu, která umožňuje vložit Webovou část (Web Part - něco jako Portlet :o) ) a posléze si ji posunout kamkoliv v rámci textu je docela uživatelsky přívětivá a šikovná.
Popravdě, žil jsem v domnění, že Liferay něco obdobného už podporuje. ;)
thumbnail
Ondřej Životský,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

Junior Member 帖子: 29 加入日期: 11-3-11 最近的帖子
Ono je asi potřeba rozlišit portlet s relativně statickým obsahem (text, tabulka čísel, seznam, ...) a portlet ("složitá aplikace"). Pokud si představím action fázi portletu vloženého do článku, který je maximalizovaný v AssetPublisheru....... nechci vidět ty problémy ;)

Takže já spíš narážel na portlet typu "aplikace".
Vyrenderovat portlet do článku jde - iframe, AJAXem do divu, struktura, ... Spíš jde o to, jak to umožnit běžnému (netechnickému) uživateli. A to Liferay neumí....
Jiri Splichal,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

New Member 帖子: 16 加入日期: 10-9-27 最近的帖子
Jo přesně, osobně to radši dělám opačně, tj. do portletu typu aplikace injectuju články, aby měl uživatel možnost textace pohodlně měnit ve WCM. Není to sice tak variabilní, ale aplikaci má člověk pod kontrolou a většinu potřeb to pokreje.
Jiri Splichal,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

New Member 帖子: 16 加入日期: 10-9-27 最近的帖子
Ahoj,
určitě by to měl být spíše výjimečný případ a půjde to navrhnout lépe, nicméně technicky to jde takto s využitím tagu <runtime-portlet>
http://www.liferay.com/web/barrie.selack/blog/-/blogs/6748202
J.
Karel Teniska,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

Junior Member 帖子: 68 加入日期: 12-6-26 最近的帖子
Děkuji za reakce. Požadavek zákazníka je : Při psaní příspěvků na portál chce mít možnost vložení "datového objektu" do textu, který by zobrazil data třeba ve formátu tabulky z externího zdroje či databáze. Uvedu přiklad z pohledu "naivniho uživatele". Ve WYSIWIG mám select s výběrem dostupných "objektů". např. "Seznam příhlášek" ., vyberu, vloží se mi specilani struktura, ketra se při uložení projeví jako Seznam 50-tin položek. Atd. Liferay jsem implementoval pouze jako specialní vstupní bránu do ruzných systému, ale nikdy ne jako CMS. Proím může mě někdo nakopnout jaké mám možnosti? Zákazník to má myslím odkoukano s Jahia CMC (wkladaní widgetů) nebo z Joomla CMS, -> load_module.

Děkuji za každý nákop.
thumbnail
Ondřej Životský,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

Junior Member 帖子: 29 加入日期: 11-3-11 最近的帖子
Principielně je asi jedno, jak data do článku vložíš:
- vložíš do článku portlet (<runtime-portlet> - dobrý tip ;) ). K tomu je ale třeba speciální struktura (WebContentStructure) a pro uživatele bude potřeba k tomu udělat hezčí GUI, než portál standardně nabízí.
- vložíš do článku script (DIV s ajaxovým načtením "libovolného" obsahu). Tam musíš ve WYSIWYGu vytvořit nové tlačítko (plugin), který uživateli nabídne "datové zdroje". Ty pak musíš nějak naimplementovat (nebo načíst odjinud). Ajaxem se dá načíst do DIVu i portlet...
- vložíš do článku "placeholder" (opět plugin do WYSIWYGu) a při vykreslení článku ho nahradíš vlastním HTML (takže to může být bez AJAXu nebo AJAXově) - implementace BaseTransformerListener
- vložíš do článku iframe (fuj ;) ) pomocí pluginu do WYSIWYGu
- a mnoho dalších ;)

V každém případě budeš muset Liferay upravit (minimálně hook, možná i EXTplugin), aby to bylo uživatelsky použitelné.
Rozhodnutí je na tobě. Asi záleží na "datových objektech" - jestli jsou předem dané/budou konfiguračně přibývat, jestli jsou z portálu/jiných systémů, atd.

oNDRA
Karel Teniska,修改在10 年前。

RE: Injektování portletu do článku?

Junior Member 帖子: 68 加入日期: 12-6-26 最近的帖子
Ondro moc děkuji za summary emoticon Ta maškaráda z AJAXEM a upravem editoru mě napadla ale i injektování portletu jsem nevěděl. Děkuji moc, myslím že toto jsou pro mne dostačující informace.