« Back

Vydání Liferay 6.1 EE

Company Blogs February 22, 2012 By Josef Šustáček Staff

[English[Deutsch] [Español[Hrvatski] [中国的[Portuguese]

Je nám velkým potěšením oznámit vydání nové verze portálu Liferay – 6.1 EE! Liferay 6.1 EE nabízí firmám kompletní webovou platformu pro spolupráci, web content, management a rovněž nástroje umožňující vývoj řešení na míru.

V této verzi se můžete těšit mimo jiné na následující novinky:

 • Sdílení dokumentů prostřednictvím Liferay Sync – Liferay Sync zjednodušuje přístup k vašim souborům, můžete je tak mít snadno k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Pomocí Liferay Sync jsou vaše soubory z Document Library automaticky synchronizovány mezi telefonem, počítačem i tabletem. A jelikož synchronizace probíhá oproti vašemu vlastnímu Liferay portálu – nemusíte mít obavu z bezpečnostních rizik, která byste museli brát v úvahu při použití veřejných cloudových řešení. A rovněž nejste omezováni počtem ani velkostí jednotlivých souborů! 
 • Kompletně obměněná Document Library – Document Library byla zásadně vylepšena! Mezi nejvýraznější změny patři:
  • Automatické náhledy – Rychlý náhled do obsahu vašich dokumentů, obrázků a videí, ještě dříve než je stáhnete!
  • Typy dokumentů definované dle potřeb společnosti – Vytvořte si vaše vlastní typy dokumentů a přizpůsobte si tak Liferay portál unikátním potřebám vašeho podnikání! Veškerá dostupná metadata, která jste spolu s dokumentem uložili, jsou automaticky spravována a vždy k dispozici!
  • Intuitivní ovládání – Uživatelské rozhraní bylo kompletně přepracováno a nově obsahuje prvky známé především z desktopových aplikací – drag & drop, vícenásobné výběry a kontextová menu.
 • Méně kódování a více hotové práce pomocí portletů Kaleo Forms a Workflow Designer – Kaleo Forms a Workflow designer umožňují vašim uživatelům tvořit bez hlubších technických znalostí komplexní formuláře založené na wokrflow. Uživatelé mohou snadno upravovat definice jednotlivých procesů a reagovat tak na stále se měnící požadavky ve vašem podnikání, a to bez zásahu IT oddělení. 
 • Více verzí jedné webové prezentace – Potřebujete pracovat na nové verzi vašich webových stránek a přitom stále udržovat a aktualizovat současnou prezentaci? Žádný problém. Vylepšená funkce stagingu v novém Liferay portálu vám umožňuje současně pracovat na několika verzích té samé stránky. Více týmů zároveň může snadno vytvářet, spravovat a publikovat odlišné verze té samé webové prezentace.  
 • Seznamy, seznamy a zase seznamy – Jste už unaveni neustálým nalepováním lístečků s úkoly kolem vašeho monitoru? Začněte používat nové Dynamic Data Lists dostupné v Liferay portálu a sdílejte vaše seznamy se svými spolupracovníky.
 • Mobilní stránky snadno a rychle – Všichni už jste o tom slyšeli: Nejprve mobilní verze, standardní web až poté. Více a více uživatelů přistupuje na vaše stránky pomocí mobilních zařízení či tabletů. Liferay poskytuje nástroje, jak portál přizpůsobit nejrůznějším koncovým zařízením tak, aby zkušenost všech uživatelů byla co nejoptimálnější.
 • Stránky přesně podle vašeho gusta pomocí User Customizable Sites – Správci vaší webové prezentace mohou zvolit určité stránky, či dokonce pouze jejich části, a nabídnout je k perzonalizaci koncovým uživatelům. Tito pak mohou přidávat, měnit a odebírat obsah a aplikace z těchto částí a ponechat přitom kontrolu nad zbytkem obsahu plně v rukou správců.
 • Správa rozsáhlé sítě propojených stránek – Potřebujete spravovat stovky velmi podobných webových stránek? Stránky v Liferay portálu, které jsou vytvořeny ze šablony stránek, mohou obsahovat spojení s touto šablonou. Jakékoliv změny, které budou poté provedeny v šabloně, se automaticky projeví v jakékoliv stránce, která s ní je spojená. Tento postup umožňuje správci snadno a efektivně spravovat stovky stránek a přitom úpravy provádět pouze na jednom místě.
 • Integrace s vaším současným DMS řešením – Využíváte v současnosti více různých úložišť dokumentů? Sjednoťte přístup ke všem vašim dokumentům prostřednictvím portálu Liferay. Liferay poskytuje možnost propojení na Sharepoint, Documentum a další CMIS poskytovatele.

A ještě mnohem, mnohem více! Liferay 6.1 EE obsahuje více jak 100 nových funkcí spolu s více než 400 vylepšeními. Pro více informací nahlédněte do našeho uživateského manuálu.

Pokud jste připraveni nový Liferay portál vyzkoušet, můžete si stáhnout zkušební verzi.

Threaded Replies Author Date
Tak toto je ovsem famozni! Oznameni v... Tomas Polesovsky February 22, 2012 12:59 PM
[...] [Czech] [Deutsch] [English][Español]... Anonymous February 23, 2012 1:34 AM
[...] [Czech] [Español] [English] [Hrvatski]... Anonymous February 23, 2012 2:47 AM
[...] [Czech] [Deutsch] [English] [Español]... Anonymous February 23, 2012 2:59 AM
[...] [English] [Czech] [Deutsch] [Hrvatski]... Anonymous February 23, 2012 3:47 AM
[...] [Czech] [...]... Anonymous February 23, 2012 4:24 AM
[...] [Czech] [Deutsch] [English] [Español]... Anonymous February 23, 2012 4:39 AM
[...] [English] [Deutsch] [Português] [Czech]... Anonymous February 23, 2012 4:42 AM
[...] [Czech] [Español] [English] [Hrvatski]... Anonymous February 23, 2012 12:42 PM
Čeština se holt pomalu ale jistě stává jedním... Josef Šustáček February 23, 2012 12:46 PM
[...] [English] [Deutsch] [Português] [Czech]... Anonymous March 14, 2012 10:25 AM

Tak toto je ovsem famozni! Oznameni v anglictine, cestine a spanelstine! Diky!
Posted on 2/22/12 12:59 PM.
[...] [Español] [...] Read More
Posted on 2/23/12 1:34 AM.
[...] [Español] [中国的] [...] Read More
Posted on 2/23/12 2:47 AM.
[...] [Español] [中国的] [...] Read More
Posted on 2/23/12 2:59 AM.
[...] [中国的] [...] Read More
Posted on 2/23/12 3:47 AM.
Posted on 2/23/12 4:24 AM.
[...] [Español] [中国的] [...] Read More
Posted on 2/23/12 4:39 AM.
[...] [Português] [中国的] [...] Read More
Posted on 2/23/12 4:42 AM.
[...] [Español] [中国的] [Português] [...] Read More
Posted on 2/23/12 12:42 PM.
Čeština se holt pomalu ale jistě stává jedním ze světových jazyků, musíme si zvykat :-)
Posted on 2/23/12 12:46 PM.
[...] [Português] [中国的] [...] Read More
Posted on 3/14/12 10:25 AM.