Fórum

Magyar nyelvi patch élesítése, egyéb kerdesek

thumbnail
Csaba Szőke, modificado 14 Anos atrás.

Magyar nyelvi patch élesítése, egyéb kerdesek

New Member Postagens: 6 Data de Entrada: 10/03/10 Postagens Recentes
Üdvözletem Mindenkinek!


Az utolsó jelentkezésem óta sikerült elég sok mindent megoldanom és megtanulnom a Liferay-ről. Elkészült az első témám és alakul a portálom. emoticon


Most szeretnék segítséget kérni, hogy milyen lépésekkel tudom a magyar nyelvet beállítani és használni. (egy kisebb tutoriált, ami leírja lépésről lépésre)
( http://issues.liferay.com/browse/LPS-5575 ezeket a pach-eket próbáltam beállítani )

Valami miatt sehol sem találom a nyelvek propert-jeit és a Language-ext.properties-t sem.
(A portal-ext.properties-ben be tudtam állítani a locales=hu_HU, en_US és ez működik is, csak ezt a két nyelvet tudom kiválasztani.)

Bocsánat, ha nagyon primitívet kérdeztem és köszönöm a segítséget.


Másik kérdésem az lenne, hogy amint már említettem elkészítettem az első témám.
Ebben az a gondom merült fel, hogy tökéletesem működik, ha alkalmazom az általam létrehozott organization-ban. De ha a Guests oldalon alkalmazom, akkor nem ugyanazt kapom.
Az elrendezés megegyezik, de a tartalom és a színek, viselkedések nem.
(pl: - A Guests oldalon egy search-öt tettem a lap tetejére, de ez nem látszik a saját oldalamon.
- Eltünik az admin belépésekor az Add page lehetőség. De a Manage Pages
- A page-ek "fülei" nem azonos viselkedésüek, színüek mint az én témám)
Ez a probléma csak a saját oldalaim és a Guest között jelenik meg. Ha létrehozok új organizationt és abban alkalmazom a témám, akkor az jól működik a hiányosságokkal sajnos.

Mi lehet ennek az oka? Valami le van tiltva, vagy valamit nem engedélyeztem?



Még egy utolsó kérdés:
Szeretnék a dinamikusan létrehozott menü "füleihez" ikonokat rendelni, ezt hogyan tudom megoldani? Tudom, hogy dinamikusan építi fel a menüt és ezért ezt css-ből nehéz elvégezni, mivel minden fül egy osztályba tartozik.


Köszönöm a segítséget és válaszokat előre is. Sajnos még mindig zöld fülű vagyok. emoticon
thumbnail
Rix Beck, modificado 14 Anos atrás.

RE: Magyar nyelvi patch élesítése, egyéb kerdesek

Junior Member Postagens: 95 Data de Entrada: 09/11/09 Postagens Recentes
Lokalizálás:
A legegyszerűbb, ha a verzióhoz tartozó nyelv .properties fájlját berakod a ROOT/WEB-INF/classes alá. Pl.: ROOT/WEB-INF/classes/content/Language_hu.properties
(Vagy bebugyolálod a ROOT/WEB-INF/lib/portal-impl.jar -ba, a content mappába)
Vilmos Papp, modificado 3 Meses atrás.

RE: Magyar nyelvi patch élesítése, egyéb kerdesek

Regular Member Postagens: 131 Data de Entrada: 04/05/09 Postagens Recentes
Szerintem a legjobb, ha hook-ba rakod akkor röptében tudod módosítgatni a lokalizációdat, ha kell.