Fórum

Starpage megosztása google szerint...

thumbnail
Norbert Bede, modificado 14 Anos atrás.

Starpage megosztása google szerint...

Junior Member Postagens: 38 Data de Entrada: 19/04/09 Postagens Recentes
sziasztok,

Van egy web oldal ami organisationban lett letrehozva [v5.2.3. Mukodik is szepen de gondok vannak a SEO/google korul.

a probléma:
Az elso oldal amit letrehoztam [http://www.domain.hu/startpage] - ezt ugye a LR koveteli. Tartalmilag ez az oldal megegyezik a fo oldallal a google szerint / [http://www.domain.hu] oldallal. Emiatt a google ezt ket konkurrens oldalnak kezeli. az egyik pagerankje 1 a masike 2. Tehat nemhogy emeli az oldal fontossagat, hanem megosztja.

Ha a liferay-t ra lehetne birni arra, hogy az organisation-t automatikusan redirektelje a /startpage oldalra [aszhiszem 301] - akkor a google azt hinne hogy csak egy oldal letezik.

kerem a velemenyeteket - estleg mas - jobb megoldast.

koszi
Norbert bede [nbe222]
thumbnail
Zsolt Balogh, modificado 14 Anos atrás.

RE: Starpage megosztása google szerint...

Expert Postagens: 463 Data de Entrada: 23/03/09 Postagens Recentes
Szia!

Control Panel > Settings > Home URL értékét állítsd be /startpage-re és a liferay automatikusan át fogja ide irányítani a /-t.

Zsolt
thumbnail
Norbert Bede, modificado 14 Anos atrás.

RE: Starpage megosztása google szerint...

Junior Member Postagens: 38 Data de Entrada: 19/04/09 Postagens Recentes
szia,

koszi a valaszodat.

ezzel tulajdonkeppen probalkoztam hamarabb - de nem segitett. azt gondolom, hogy ez csak a web/guest-re vonatkozik. merthogy ugye ez kozponti beallitas - nekem viszont egy organisation-re vontakozoan kellene megmondanom. valojaban az ugy is jo lenne ahogy irtad - de egy multitenant kornyezetben merulhetnek fel igenyek domenenkent.

egyebkent ami meg uthetne egymast, hogy a Control Panel > Settings > Home URL kivul meg van virtual domain(guest vagy valami ilyesmi angolul) - ez teljesen mas domenre hivatkozik.

arra gondoltam, hogy portal-ext.propertiesben felul lett irva, de neztem nincs.

Norbert Bede [nbe222]
thumbnail
Zsolt Balogh, modificado 14 Anos atrás.

RE: Starpage megosztása google szerint...

Expert Postagens: 463 Data de Entrada: 23/03/09 Postagens Recentes
Szia!

Igen, ez az érték csak "instance"-onként(company) módosítható, sajnos jelenleg ez nem virtualhost beállítás. Korábban készítettem erre egy patchet, de még nem jutottam el addig, hogy bekerüljön a rendszerbe. emoticon

A másik lehetőség ha a Liferay elé tesztek egy webszervert(apache) és abban egy redirect-tel átirányítjátok a /-t a kívánt oldalra.

Zsolt
thumbnail
Norbert Bede, modificado 14 Anos atrás.

RE: Starpage megosztása google szerint...

Junior Member Postagens: 38 Data de Entrada: 19/04/09 Postagens Recentes
akkor most marad az apache-os megoldas - aztan gondolj ram amikor leggkozelebb commitelsz ;) hatha a 6.0 mar ilyet tudhatna - CE-ben is....

norbert bede [nbe222]
thumbnail
Tamás Sallai, modificado 14 Anos atrás.

RE: Starpage megosztása google szerint...

Junior Member Postagens: 44 Data de Entrada: 17/09/09 Postagens Recentes
Szia,

szerintem Apache helyett egy Filter is megteszi, ha az adott URL-re van kérés, akkor átirányítást küld vissza.