掲示板

virtuális gép

11年前 に Erika Bátfai によって更新されました。

virtuális gép

New Member 投稿: 8 参加年月日: 13/01/18 最新の投稿
A Liferay portálom virtuális gépre rakták, amitől erősen szétesett. Van tippetek hol lehet bekonfigurálni?
11年前 に Erika Bátfai によって更新されました。

RE: virtuális gép

New Member 投稿: 8 参加年月日: 13/01/18 最新の投稿
Ja, a portál beállításánál beírtam a virtuális hoszt-hoz a gépnevet, de a helyzet változatlan volt
11年前 に Balint Bako によって更新されました。

RE: virtuális gép

New Member 投稿: 2 参加年月日: 11/10/03 最新の投稿
A virtuális hoszt nem egyenlő a virtuális géppel. Ha kicsit pontosabbal leírnád azt, hogy "szétesett", akkor lehet, hogy hamarabb kapnál segítséget. Amúgy a Liferay portál remekül működik virtuális gépen is, én például csak azon használtam még.
11年前 に Erika Bátfai によって更新されました。

RE: virtuális gép

New Member 投稿: 8 参加年月日: 13/01/18 最新の投稿
Igen, ez világos.

Ahol van a portál, az egy virtuális gép, annak a neve ment be pl. a stílusfájlokhoz. Mivel máshová proxizza a kiszolgáló, a menü pl. átment függőleges navigációka, a jobb oldali keret tartalma meg simán a baloldal folytatása.

A navigációból működnek a linkek, de ebből a transzformált menüből nem.

Ha megnézem a forrást, akkor a virtuális gép neve ill. a localhost szerepel a linkekben.
11年前 に Balint Bako によって更新されました。

RE: virtuális gép

New Member 投稿: 2 参加年月日: 11/10/03 最新の投稿
Hát nem teljesen világos, hogy mi a "ment be a stílusfájlokhoz". A stílus fájlokban nem hiszem, hogy szükséges (szabad) hostneveket használni. Ha már hivatkozol valamire, akkor azt relatívan vagy valami környezeti változóval kellene. A localhost hivatkozások nem nagyon fognak működni egy szerveren, azokat is el kell távolítani minden forrás fájlból. Esetleg a file nevekre menő hivatkozások a html-ben tartalmazzák váltakozva a hostnevet és a localhostot? A portal-ext.propertiesben be van állítva a web szerver?
Most custom navigáció template is van vagy csak egy theme esett szét? A nem custom dolgok meg működnek?
11年前 に Erika Bátfai によって更新されました。

RE: virtuális gép

New Member 投稿: 8 参加年月日: 13/01/18 最新の投稿
Kiszedni nem nagyon kellene/lehetne.

Mostanra rendben van, a properties-be beírtam a web.server.host-t, mivel 2 port volt, midkettő engedélyezve lett; így a html-be is egységesen a kívülről működő url került a href-ekbe.
thumbnail
11年前 に Vilmos Papp によって更新されました。

RE: virtuális gép

Liferay Master 投稿: 529 参加年月日: 10/10/21 最新の投稿
Kedves Erika!

Ha esetleg még mindig problémás a dolog, akkor esetleg tölthethél fel screenshotokat a beállíátsokról, illetve jó lenne ismerni hozzá a környezet felépítését (kiszolgáló, proxy, Liferay, stb)