Foros de discusión

Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web [SOLVED]

thumbnail
Stefan Csuport, modificado hace 14 años.

Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web [SOLVED]

New Member Mensajes: 7 Fecha de incorporación: 13/08/09 Mensajes recientes
Ahojte, mám možno smiešnu otázku, ale potreboval by som pre verejný web (Guest) nastaviť štartovaciu stránku inú, než je prvá stránka v poradí v rámci komunity Guest (poradie nemôžem meniť kvôli navigácii podľa požiadaviek zákazníka...). Vyskúšal som všetky možnosti v rámci portal-ext.properties (default.guest.public.layout.template.id,default.landing.page.path,auth.forward.by.last.path=false...), ale všetky slúžia pre redirekciu len po prihlásení.
Jediné riešenie mi momentálne zostáva manuálna editácia súboru index.jsp, čo sa mi bridí :-), nenapadá niekoho niečo elegantnejšie?

Dík vopred.
thumbnail
Jaromir Hamala, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web

New Member Mensajes: 14 Fecha de incorporación: 10/12/07 Mensajes recientes
Ahoj, v portal-ext.properties mam toto:

#
# This sets the default home URL of the portal.
#
company.default.home.url=/web/iba-cz


To by mohlo pomoct.
thumbnail
Stefan Csuport, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web

New Member Mensajes: 7 Fecha de incorporación: 13/08/09 Mensajes recientes
Veľmi pekne ďakujem, funguje to bezchybne, priznám sa, tag-y so začiatkom "company" som prehliadol,
ostávam dlžníkom do budúcnosti,
Príjemný deň.
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

[SOLVED] Štartovacia stránka pre guest web

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Tohle by určitě pomoct mělo. Každopádně to nemění nic na tom, že by takováhle věc měla být nastavitelná přes UI. Juilo říkal, že je někde vlákno, kde se dávají dohromady všechny portal.properties, které by měly být nastavitelné za běhu portálu. Já to vlákno prostě nenašel. Nevíte někdo čirou náhodou?
thumbnail
Tomas Polesovsky, modificado hace 14 años.

RE: [SOLVED] Štartovacia stránka pre guest web

Liferay Master Mensajes: 676 Fecha de incorporación: 13/02/09 Mensajes recientes
To samé, co uvedl Jára lze nakliknout v Control panel - Portal - Settings - Home URL.
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

RE: [SOLVED] Štartovacia stránka pre guest web

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Tak výborně! ;) Moje lamentování bylo zbytečné.
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

RE: [SOLVED] Štartovacia stránka pre guest web

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
FYI:
PORTAL.PROPERTIES se rozebírá v LPS-9.
V jednom vlákně se snažím (marně ;o)) vyvolat diskuzi o dalších vlastnostech, které by podle mě měly jít konfigurovat přes GUI.
thumbnail
Stefan Csuport, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web

New Member Mensajes: 7 Fecha de incorporación: 13/08/09 Mensajes recientes
A bola to naozaj smiešna otázka :-) , dík všetkým...
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

[SOLVED] Štartovacia stránka pre guest web

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Prosím přidávat [SOLVED] či [RESOLVED]. Nebo znáte někdo lepší příznak, který by byl česky? [VYŘEŠENO], [HOTOVO]?
thumbnail
Martin Kucerak, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web [SOLVED]

New Member Mensajes: 23 Fecha de incorporación: 10/03/10 Mensajes recientes
jsem lama a k Liferay jsem se dostal trosku nasilim, ale neni to spatny portal, takze mi zase tak nevadi - nejsem ale schopen zprovoznit guest stranku a homepage stranku (po prihlaseni) - zkusil jsem oba postupy zde uverejnene, ale ani jednim mi to nejde - vedel by nekdo poradit?
pracuji na webu pro jednu uzavrenou komunitu, potrebuji tudiz udelat uvodni stranku pro kazdeho (guest) a po prihlaseni aby se zobrazila stranka s nejakymi informace, nedari se mi to ale zprovoznit (jeste jsem to prevedl cele do cestiny a to je peklo nejvetsi emoticon
thumbnail
Milan Jaroš, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web [SOLVED]

Expert Mensajes: 268 Fecha de incorporación: 18/08/08 Mensajes recientes
Zdravim,
problém nevidím v tom, jestli by někdo věděl poradit nebo ne. Spíš je zapotřebí blíže specifikovat požadavek a důkladněji popsat co "nejde". emoticon

Rád poradím, jen potřebuji vědět co to znamená "zkusil oba postupy", tedy co přesně bylo vykonáno a co se nepovedlo, příp. co to hodilo do logu. emoticon

Jestli můžu poprosit, co bylo peklo na přidávání češtiny? Jsou to jen tři kroky. ;)

Tak s chutí do toho!
thumbnail
Martin Kucerak, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web [SOLVED]

New Member Mensajes: 23 Fecha de incorporación: 10/03/10 Mensajes recientes
hehe, diky za reakci, ale nakonec jsem to nejak napul vyresil, uz si ani nepamatuji jak emoticon
dospel jsem do stadia, kdy se neprihlasenemu uzivateli zobrazi nejaka stranka a zadna jina, ale tato stranka se zobrazi i prihlasenym uzivatelum - jo, uz si vzpominam, tohoto stavu jsem docilil pres opravneni, ale tyto opravneni bohuzel funguji jen jednim smerem emoticon

zkusit oba postupy znamenalo, ze jsem vyzkousel oba zde zminene pokusy, nakonec jsem nasel nejaky treti nejspis emoticon

a peklo neni s pridanim cestiny, ale s cestinou obecne, jsem zvykly na anglictinu (pouzivam vsude) emoticon

ted mam ale jiny problem, ktery souvisi s cestinou, pokud pouziji ceske nazvy (diakritiku) v nazvu (titulku) nektereho clanku/blogu/fora/wiki, neda se na tento clanek dostat (napriklad z portletu, ktery agreguje vsechny nove clanky se tento clanek neotevre, protoze nenajde url spravne), ale kdyz smazu z nazvu diakritiku, uz to jde v pohode...da se toto nejak resit?

a nakonec takovy minoritni problemek, ktery zacal podle me tez tou cestinou - pokud spustim server Tomcat, spousti se mi automaticky Liferay (otevre Firefox a v nem Liferay homepage), toto se ale posledni dobou nedeje a ve Firefoxu musim rucne zadat adresu Liferay, ten normalne bezi, ale jakoby "v pozadi"...netusite, cim by to mohlo byt?

predem dekuji za pomoc
thumbnail
Artur Linhart, modificado hace 14 años.

RE: Prvá otázka :-) Štartovacia stránka pre guest web [SOLVED]

Expert Mensajes: 459 Fecha de incorporación: 13/09/07 Mensajes recientes
Ahoj,
prosím vás Všechny, u každého nového tématu vytvářejme nové vlákno, toto vlákno je již ukončeno... U těchhle dvou dotazů by šlo o dvě nová vlákna protože jde o nezávislé problémy.

Ad url s diakritikou:
- viz vlákno http://www.liferay.com/community/forums/-/message_boards/message/4740910

Ad start browseru:
- viz vlákno http://www.liferay.com/community/forums/-/message_boards/message/4740917