Foros de discusión

Úprava WAR aplikace pro nasazení na LifeRay 6 jako portlet

Majlo Matysek, modificado hace 12 años.

Úprava WAR aplikace pro nasazení na LifeRay 6 jako portlet

New Member Mensaje: 1 Fecha de incorporación: 1/12/11 Mensajes recientes
Ahoj všichni, potřebuji radu. V LifeRay jsem nováček, proto se omlouvám za případné "hloupé" otázky.
Mám WAR aplikace, kterou potřebuji nasadit na LifeRay 6 jako Portlet. Samotný LifeRay běží na Apache Tomcat 6.
Do Web-INF adresáře ve WAR aplikace jsem přidal následující konfigurační soubory:
portlet.xml
liferay-portlet.xml
liferay-plugin-package.properties
liferay-display.xml

Konfigurací jsem se inspiroval u jednoho ze sample portletů.
Aplikace vyžaduje nějakolik knihoven (.jar), které jsem nahrál do adresáře Tomcat/lib/

Portál instaluji přes Control panels - Upload File.

Ačkoli se aplikace nahraje do adresáře Webapps v tomcatu, tak se mi nepodaří jí najít v menu s aplikacemi (portlety) pro přidání na stránku.
Můžete mi prosím poradit, kde v postupu dělám chybu? Nebo co udělat jinak?
thumbnail
Stefan Csuport, modificado hace 12 años.

RE: Úprava WAR aplikace pro nasazení na LifeRay 6 jako portlet

New Member Mensajes: 7 Fecha de incorporación: 13/08/09 Mensajes recientes
Zdravím Ťa,
podľa popisu si vytvoril portlet správne, ale asi je problém s nasadzovaním, máš dve možnosti:
1. Pri štandardnej inštalácii Liferay sa vytvorí adresár "Deploy" na úrovni aplikačného servera, a je nastavený pre hot-deploy, čo znamená, že ak tam nakopíruješ portlet.war, tak sa správne nainštaluje ako Liferay Plugin (LF názov pre portlet) a následne sa objaví medzi portletmi, ktoré si môžeš pridať na stránku,

2. Ak nemáš hot-deploy adresár, tak sa portlet inštaluje cez voľbu Control Panel - Plugins Installation (na sk-cz verzii sú to tzv. "Zásuvné moduly". Na tomto mieste je možné tiež nasadiť portlet do portálu.

Dúfam, že to pomôže, príjemný deň.

(Ad: Žiadna otázka nie je hlúpa :-))