Foren

chat

thumbnail
Martin Kučerák, geändert vor 13 Jahren.

chat

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 10.03.10 Neueste Beiträge
ahoj komunito,

zjistil nekdo, jak funguje chatovani v Liferay 5.2.3? Pouziva to nekdo? Nejak se nemuzu dopatrat zadneho kloudneho API nebo neceho podobneho, takze ani nevim, co je potreba udelat pro funkcnost a tak...nevi nahodou nekdo?

kazda pomoc vitana, dekuji
thumbnail
Milan Jaroš, geändert vor 13 Jahren.

RE: chat

Expert Beiträge: 268 Beitrittsdatum: 18.08.08 Neueste Beiträge
Ahoj,
myslíš chat portlet? Za 5.2.3 s ním zkušenosti nemám, ale na 6.0.X běží hned po instalaci bez problémů. Nebo máš spíš na mysli integraci s XMPP/Jabber klientem?

Čeho bys chtěl docílit?
thumbnail
Tomas Polesovsky, geändert vor 13 Jahren.

RE: chat

Liferay Master Beiträge: 676 Beitrittsdatum: 13.02.09 Neueste Beiträge
Ahoj Martine,

Vyuzij normalne JARko webapps/chat-portlet/WEB-INF/lib/chat-portlet-service.jar -> prehod ho do classloaderu tomcatu, at ho muzou pouzivat ostatni portlety a vyuzivej ho uplne stejne jako portal-service.jar.

Zdrojaky k chat-portletu jsou ke stahnuti ze sourceforge (mezi ostatnimi pluginy).

-- komunita emoticon
thumbnail
Martin Kučerák, geändert vor 13 Jahren.

RE: chat

New Member Beiträge: 23 Beitrittsdatum: 10.03.10 Neueste Beiträge
ahoj,

dekuji za odpovede, jde mi o ten defaultni chat v Liferay5.2.3 - nejspis to je chat-portlet, praveze jsem k nemu nemohl najit zadne dalsi informace...
jde mi jen o komunikaci mezi prihlasenymi uzivateli, pripadne abych dokazal programove odeslat nejakou zpravu pres chat - funguji ale jen na localhostu, takze nejsem schopen to poradne vyzkouset
T.P. > diky za tip, to mi pro zacatek snad staci