Kombinierte Ansicht Flache Ansicht Baumansicht
Threads [ Zurück | Nächste ]
toggle
Martin Kučerák
lokalizace na jiném PC
1. Dezember 2010 05:13
Antwort

Martin Kučerák

Rang: New Member

Nachrichten: 23

Eintrittsdatum: 10. März 2010

Neue Beiträge

zdravím vespolek,

měl bych menší dotaz, podařilo se mi lokalizovat celý Liferay do češtiny, ale pokud aplikaci uzavřu do .war souboru a budu ji chtít "deploy" na jiném PC, na tomto PC vytvořím uživatele v liferay a zvolím český jazyk, menu přidání nové aplikace/portletu se mi nepřeloži celé.

Např. název portletu v menu se změní, taktéž název nadřazené skupiny portletů, ale pokud je nadřazena další skupina, již se nepřeloží.

Jde mi o to, že vyvíjíme aplikaci, která bude vycházet z portálu Liferay, ale bude přenostitelná na různá PC a nemůžu tedy po všech uživatelých chtít, aby si spolu s aplikací instalovali i nový language_cs.properties a celý liferay znovu "buildily"...

existuje zde v language_<neco>.properties i subcategoryItem?

Nevím, zda jsem se vyjádřil dobře, též mi to nebylo moc jasné, až dokud jsem to neviděl na vlastní oči, takže se klidně ptejte, příp. udělám nějaké screenshoty...
Milan Jaroš
RE: lokalizace na jiném PC
1. Dezember 2010 05:31
Antwort

Milan Jaroš

Rang: Expert

Nachrichten: 269

Eintrittsdatum: 18. August 2008

Neue Beiträge

Ahoj,
screenshot by byl fajn. ;o)
Artur Linhart
1. Dezember 2010 05:35
Antwort

Artur Linhart

Nachrichten: 459

Eintrittsdatum: 13. September 2007

Neue Beiträge

podařilo se mi lokalizovat celý Liferay do češtiny

- tomu přesně nerozumím, myslí se tím nějaká nová verze české lokalizace než ta obvyklá?

Jde mi o to, že vyvíjíme aplikaci, která bude vycházet z portálu Liferay, ale bude přenostitelná na různá PC a nemůžu tedy po všech uživatelých chtít, aby si spolu s aplikací instalovali i nový language_cs.properties a celý liferay znovu "buildily"

- chápu to správně tak, že provádíte modifikaci přímo liferay portálu a ten pak necháte spouštět na konkrétních PC s tím že má každý na tomto PC lokální databázi? Nebo se vám jedná o možnost vytvoření portletové aplikace využívající Liferay, její uzavření do samostatného waru a deployment tohoto samostatného waru na různých serverech Liferay běžících na různých PC?

Všeobecně se Language_XX.properties dá jen nakopírovat do /WEB-INF/classes a nemusí se nic buildit znovu... Nicméně musím přiznat, že tomu nerozumím,t akže jakékoliv další popisy nebo screenshoty by neškodily :-)
Martin Kučerák
1. Dezember 2010 06:14
Antwort

Martin Kučerák

Neue Beiträge

Artur Linhart:

- tomu přesně nerozumím, myslí se tím nějaká nová verze české lokalizace než ta obvyklá?

nene, standartní čeština, zde dostupná

Artur Linhart:

- chápu to správně tak, že provádíte modifikaci přímo liferay portálu a ten pak necháte spouštět na konkrétních PC s tím že má každý na tomto PC lokální databázi? Nebo se vám jedná o možnost vytvoření portletové aplikace využívající Liferay, její uzavření do samostatného waru a deployment tohoto samostatného waru na různých serverech Liferay běžících na různých PC?

obě možnosti jsou správně, víceméně, vytváříme v podstatě celou aplikaci, v portálu liferay, tzn. několik portletů...ale distribuováno to bude jako jeden .war soubor, tzn. si to každý spustí na svém serveru a bude obsluhovat klienty...

Artur Linhart:

Všeobecně se Language_XX.properties dá jen nakopírovat do /WEB-INF/classes a nemusí se nic buildit znovu... Nicméně musím přiznat, že tomu nerozumím,t akže jakékoliv další popisy nebo screenshoty by neškodily :-)

problém je ten, že toto řešení češtiny mi běží na localhostu, nevím, jak zapsat do language_xx.properties souboru informaci, že menu pro přidání nového portletu má složitější strukturu

editace souboru liferay-display.xml, mi umožňuje přidělení názvu pro portlety a nadřazené katerogie, ale již ne dalši nadřazené kategorie, jestli mi rozumíte...mám zde tento kód, jak změním název kategorie úplně nahoře?

1
 2<category name="Proactive private banking">
 3
 4    <category name="liferay.category.security">
 5        <portlet id="SecurityViewer_portlet" />
 6        <portlet id="SecurityViewer_synthesis_portlet" />
 7        <portlet id="quote_portlet" />
 8        <portlet id="rss_portlet" />
 9        </category>
Milan Jaroš
1. Dezember 2010 06:53
Antwort

Milan Jaroš

Neue Beiträge

No podle mě by tam asi neměly být mezery ("Proactive private banking"). A ten řetězec by pak měl jít přeložit v properties souboru.
Artur Linhart
1. Dezember 2010 07:05
Antwort

Artur Linhart

Neue Beiträge

Ahoj,

myslím že by tam určitě být neměly, jinak ohledně titulků se píše ve wiki na stránce http://www.liferay.com/community/wiki/-/wiki/Main/Portlet+Localization+-+Outside+Liferay dole, možná bych to zkusil prověřit, jestli nejde o nějaké triviální přehlédnutí nebo nedodefinovanou věc - měl by tam být liferay-display.xml s korektními klíči (asi tedy bez mezer) a k nim by v resource bundlu daného portletu měly být lokalizované hodnoty a pak by to mělo být funkční...

Ahoj, Artur
Martin Kučerák
2. Dezember 2010 03:33
Antwort

Martin Kučerák

Neue Beiträge

Artur Linhart:
Ahoj,

myslím že by tam určitě být neměly, jinak ohledně titulků se píše ve wiki na stránce http://www.liferay.com/community/wiki/-/wiki/Main/Portlet+Localization+-+Outside+Liferay dole, možná bych to zkusil prověřit, jestli nejde o nějaké triviální přehlédnutí nebo nedodefinovanou věc - měl by tam být liferay-display.xml s korektními klíči (asi tedy bez mezer) a k nim by v resource bundlu daného portletu měly být lokalizované hodnoty a pak by to mělo být funkční...

Ahoj, Artur

jedna se o trivialni prehlednuti, dekuji za nasmerovani na spravnou stranku wiki...
Milan Jaroš
2. Dezember 2010 05:46
Antwort

Milan Jaroš

Neue Beiträge

Takže už to funguje? Prima. emoticon

Kdyžtak označ vlákno jako vyřešené...
Martin Kučerák
2. Dezember 2010 07:34
Antwort

Martin Kučerák

Neue Beiträge

jj, uz to jede

co myslis jako oznaceni vlakna jako vyresene? nasel jsem jen "mark as an answer", snad to staci
Artur Linhart
2. Dezember 2010 08:07
Antwort

Artur Linhart

Neue Beiträge

Jojo, myslím, že právě to měl Milan na mysli :-)